18 Οκτωβρίου 2009

Καβάλα – Παναθηναϊκός 2-2

Πετάξαμε δύο βαθμούς στην Καβάλα πληρώνοντας την κάκκιστη εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου. Στο γήπεδο εμφανίστηκε ένας Παναθηναϊκός από τα ...παλιά χωρίς τσαμπουκά και ψυχή. Στο δεύτερο ημίχρονο με την είσοδοτων Σαλπιγγίδη και Καραγκούνη η εικόνα βελτιώθηκε.
Τουλάχιστον πήραμε τον 1 βαθμό στο τέλος με το γκολ του Σισέ στις καθυστερήσεις, όμως με με τέτοιες εμφανίσεις δεν πάμε πουθενά....
Η ομάδα είχε φοβερά αμυντικά κενά και αυτό γιατί οι παίχτες ιδιαίτερα του κέντρου δε μάρκαραν. Και στα δύο γκολ οι φάσεις για την Καβάλα ξεκίνησαν γιατί στο χώρο του κέντρου δεν μάρκαρε κανείς. Έτσι είναι είναι επόμενο όταν δεν μαρκάρεις στο κέντρο δίνεις τη δυνατότητα στον αντίπαλο να κάνει παιχνίδι και να σε βρει στην άμυνα ευάλωτο. Για την Ιστορία η Καβάλα προγήθηκε με 2-0 με τον Ονουάτσι στο 21' και 43' ενώ για τον Παναθηναϊκό μείωσε ο Κατσουράνης στο 56' και ο Σισέ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.